Wsparcie psychologiczne.

Czasem życie stawia przed nami wyzwania, z którymi trudno poradzić sobie samemu. Stres, kryzysy, trudne emocje czy nagłe zmiany mogą przytłaczać, a rozmowa z bliskimi nie zawsze wystarcza. Wsparcie psychologiczne to przestrzeń, w której możesz poczuć się wysłuchany, zrozumiany i zaopiekowany – bez oceniania i presji.

W czym może Tobie pomóc wparcie psychologiczne?

uporządkować myśli i emocje,
przyjrzeć się trudnościom z nowej perspektywy,
znaleźć sposoby radzenia sobie ze stresem i napięciem,
lepiej zrozumieć siebie i swoje potrzeby.

Jakie tematy możemy poruszyć?

Wsparcie psychologiczne może być pomocne w sytuacjach takich jak:
kryzysy życiowe i zmiany (np. rozstanie, utrata pracy, choroba, podjęcie ważnej deczyji),
trudności w relacjach,
nadmierny stres i przeciążenie,
radzenie sobie z trudnymi emocjami, takimi jak lęk, smutek czy złość,
potrzeba lepszego zrozumienia siebie i swoich schematów myślowych.

Wsparcie psychologiczne a psychoterapia – czym się różnią? Wsparcie psychologiczne jest krótkoterminowe i skupia się na aktualnych trudnościach oraz sposobach radzenia sobie z nimi. Nie jest głęboką pracą nad przyczynami problemów, tak jak psychoterapia, lecz może pomóc w doraźnym odnalezieniu równowagi emocjonalnej.

Dialog motywujący – sposób na zmianę.

W swojej pracy wykorzystuję dialog motywujący, czyli metodę, która pomaga w odnalezieniu wewnętrznej motywacji do zmiany. To podejście oparte na empatii, uważnym słuchaniu i wzmacnianiu Twojej sprawczości. Jeśli czujesz, że utknąłeś w miejscu, masz trudność w podjęciu decyzji lub brak Ci wiary we własne możliwości, dialog motywujący może pomóc Ci odnaleźć siłę i kierunek do działania. To pierwszy krok do lepszego samopoczucia i większej świadomości siebie.

Czasem już samo wypowiedzenie swoich myśli na głos w bezpiecznej przestrzeni przynosi ulgę i pozwala zobaczyć rozwiązania, które wcześniej wydawały się niedostępne.