Prowadzę psychoterapię indywidualną dla osób dorosłych oraz młodych dorosłych.

W praktyce klinicznej pracuję w obszarze traumy relacyjnej, chronicznego wstydu, lęku pojawiającego się w relacji z drugim człowiekiem, zaniżonego poczucia własnej wartości, zaniedbywania potrzeb, trudności w regulacji emocjonalnej, trudności budowania i utrzymywania relacji oraz niestabilnego obrazu własnego Ja.

Ofertę terapeutyczną kieruję do osób:
– doświadczających cierpienia i trudności związanych ze stanami lękowymi, depresyjnymi, kompulsywnymi, neurotyczności,
– doświadczających różnych problemów emocjonalnych, wahań nastroju,
– doświadczających straty, traumatycznych przeżyć, kryzysów,
– doświadczających trudności w układaniu relacji z innymi ludźmi, samotnością lub zależnością,
– borykających się z niską samooceną, brakiem asertywności,
– pragnących się rozwijać, poszerzać świadomość na temat siebie i swojego funkcjonowania w środowisku.

JAK PRACUJĘ?

Pracuję zgodnie z kodeksem etyki psychoterapeuty Gestalt oraz zgodnie z wymogami formalnymi dotyczącymi zawodu psychoterapeuty – odbyłam 4letnią psychoterapię własną (także z elementami szkoleniowymi) w jednej relacji terapeutycznej; pracuję pod stałą superwizją oraz stale doszkalam się, dbając o jakość mojej pracy terapeutycznej.
Pracuję metodą Gestalt, która należy do nurtu psychoterapii humanistyczno-egzystencjalnej, co znaczy, że w pracy terapeutycznej ważne są dla mnie:

– relacyjność: autentyczna relacja z terapeutą może być dla klienta początkiem zmiany w stronę lepiej funkcjonującego self, może dać początek lepszej relacji z samym sobą oraz relacji z innymi;

– humanistyczne podejście: mam duży szacunek do złożoności życia, które widzę jako wyjątkowy, wieloaspektowy i niepowtarzalny proces, w którym nic nie jest z góry ustalone; towarzyszę klientowi w eksplorowaniu, akceptowaniu i integrowaniu różnych aspektów siebie;

– egzystencjalne wartości: patrząc na osobę, która zasiada naprzeciw mnie w terapeutycznym fotelu, widzę człowieka z jego godnością i niepowtarzalnością; widzę jego zasoby i możliwości oraz potencjał do świadomego stawania się sobą; zachęcam go do spojrzenia na swoje życie, jak na proces, który sam kształtuje poprzez własne wybory i decyzje;

– Gestalt: w pracy terapeutycznej stosuję założenia i metody praktycznych interwencji Gestalt, które mogą pomóc w osiągnięciu założonego celu terapeutycznego; badam, w jaki sposób klient organizuje swoje pole – czy używa sztywnych czy elastycznych wzorców relacyjnych i czy istnieje możliwość ich zmiany w kierunku dobrostanu i większego komfortu życia; zwracam uwagę na znaczenie niedokończonych spraw z przeszłości; celem mojej pracy terapeutycznej jest także stałe podnoszenie świadomości klienta dotyczącej jego ciała, emocji, myśli, doświadczania, wyobrażeń i przekonań. Pracuję terapeutycznie tak, aby poszerzyć świadomość klienta na temat wyłaniających się na bieżąco potrzeb, możliwych działań podejmowanych w celu ich zaspokojenia oraz związanej z nimi odpowiedzialności.

– trauma: kiedy klient wnosi do gabinetu trudne doświadczenia traumatyczne, jestem terapeutką bardziej aktywnie nadającą kierunek i strukturę procesu tak, aby w miarę możliwości stworzyć przestrzeń stabilną, prowadzącą do gruntowania i budowania poczucia bezpieczeństwa. Doświadczenia traumatyczne skutkują w wiele poważnych zmian w obrębie funkcjonowania układu nerwowego, poczucia stabilności emocjonalnej a także zmian osobowości, dlatego niezwykle ważne jest dla mnie powolne, stopniowe i delikatne wsparcie klienta w odbudowywaniu jego zasobów, odzyskiwaniu zaufania, uważności na swoje granice i potrzeby.

KIEDY NA PSYCHOTERAPIĘ?

Terapia jest dla Ciebie, jeśli masz przede wszystkim potrzebę i gotowość. Psychoterapia jest cyklicznym procesem, opartym na stałej i długotrwałej relacji z psychoterapeutą, której celem jest zmiana w kierunku zdrowia i komfortu psychicznego. Psychoterapeuta nie poda Tobie na tacy szybko działającej tabletki uśmierzającej cierpienie. Będzie natomiast towarzyszył Tobie w drodze od świadomego odkrywania przyczyn trudności i cierpienia do zdrowej zdolności samoregulacji i poczucia komfortu psychicznego. Więcej przeczytaj tutaj.